Navigácia

Obsah

Novoročný príhovor starostky obce Hrabušice

Typ: ostatné
Šťastný nový rok PF 2020

Šťastný nový rok PF 2020

Vážení spoluobčania.

Dovoľte mi, aby som sa vám v tento slávnostný deň Nového roka prihovorila z tohto miesta.

Nový rok nie je len údaj v kalendári, ale pre každého z nás znamená aj začiatok nových plánov, predsavzatí a určenie si nových cieľov, ktoré by sme počas nastávajúceho roka chceli uskutočniť v súkromnom i pracovnom živote. Je to však aj čas obzretia sa späť a zhodnotenia toho, čo sme uplynulý rok zažili, vykonali či nestihli urobiť. Život človeka je sám o sebe pestrý a každého z nás postretli aj zlé dni naplnené trápením, smútkom a nezdarom, ako aj dni dobré veselé, radostné a šťastné. A na tom dobrom je potrebné ďalej stavať, rozvíjať veci začaté a nebáť sa prekážok, ktoré určite počas nastúpenej cesty prídu.

 

Počas predchádzajúcich dvoch volebných období sme spolu s poslaneckým zborom pracovali na rozvoji našej obce a podarilo sa mi priniesť do obce približne 1.500 000 Eur z výziev na dotáciu eurofondov aby sme mohli takto zhodnotiť náš majetok o približne 2 000 000 Eur. Počas uplynulého roka však musím konštatovať, že sme vo vývoji zastali a bolo to možno aj tým, že sa potrebovalo obecné zastupiteľstvo vžiť do finančných aktivít obce či chodu obce.

 

Využívam túto príležitosť poďakovať sa všetkým, ktorí akoukoľvek formou a mierou prispeli k zveľadeniu našej obce, obohateniu jej kultúrneho i duchovného života, či to bol Deň rodiny, gulašiáda, cyklomaratón, Mikuláš, alebo Vianočná akadémia. Poďakovanie patrí za spoluprácu p. riaditeľke A. Rerkovej a celému kolektívu ZŠ s MŠ, pani riaditeľke M. Sopkovej a kolektívu ZUŠ NOBELA, pani riaditeľke Mišendovej a celému kolektívu ŠZŠ, celému vedeniu Pozemkového spoločenstva Bývalý Urbariát a v neposlednom rade správcovi farnosti Ľ. Cvengrošovi.

 

Dúfam, že aj vy občania ste prežívali všetko dianie v obci s veľkým záujmom. Mnohé v našej obci je potrebné vybudovať, vylepšiť a skrášliť pretože budúcnosť obce je hlavne v rukách jej občanov.

 

Napriek hektickej dobe, v ktorej žijeme, vyšším požiadavkami na ľudí, techniku a infraštruktúru, stály boj s nedostatočnými finančnými zdrojmi, som presvedčená, že zveľaďovať a zvyšovať úroveň kvality života v našej obci sa nám iba spoločnými silami. Na to je však potrebné veľa úsilia, práce, jednaní, projektov, ale i dobrej vôle, spolupráce, ochoty a tolerancie, bez nadávania, osočovania.

 

Želám a prajem Vám, viac krajších dní ako tých horších, viac lásky ako nenávisti, viac hojnosti a radosti ako smútku a trápenia. Pevné zdravie a veľa úspechov v pracovnom i osobnom živote.

 

starostka obce Jana Skokanová


Vytvorené: 1. 1. 2020
Posledná aktualizácia: 1. 1. 2020 20:14
Autor: Správca Webu