Pomerne nešťastné stavebné riešenie, pozostávajúce zo spojenia 34 kontajnerových blokov do jedného modulu, malo byť prvou lastovičkou vízie vtedajšieho splnomocnenca vlády pre rómske komunity o stavbe obdobných objektov v 150 lokalitách po celom Slovensku. Realita bola odlišná, stavieb, podobných tej v Hrabušiciach bolo postavených len zopár a navyše išlo o objekty základných a nie materských škôl, čím sa hrabušický objekt modulárnej materskej školy ukázal byť vo svojom význame jedinečnou a ako sa ukázalo neskôr, nie najšťastnejšou stavbou. Obec bola na účel výstavby objektu podporená úradom vlády dotáciou vo výške 118.000,- euro, s predpokladom že obec dofinancuje zvyšok stavby. Keďže celkové náklady na výstavbu škôlky boli nakoniec vyčíslené na cca 300.000,- euro, obec sa na stavbe musela podieľať sumou zhruba 200.000,- euro.
Práce na stavbe sa začali v roku 2014 a už v septembri 2014 vítala škôlka prvé deti.
Škôlku ale od začiatku sprevádzali problémy. Už v druhom školskom roku prevádzky sa v médiách objavili správy o netesnostiach spojov a upchávaní odtokov, veľká kritika padala takisto na neúmerné teplo v učebniach počas leta a neúmerne vysoké náklady na vyhrievanie objektu v zime. Najväčším problémom však bola vlhkosť, voda sa zrážala pod strechou a postupne sa začali tvoriť plesne. Existovala obava, že zateká plochá strecha a tak sa od roku 2017 uvažovalo o zastrešení škôlky sedlovou strechou. Stavba sa však nerealizovala.
Problém sa zhoršoval. Do takej miery, že v roku 2021 boli priestory škôlky na výzvu „hygieny“ uzavreté. Až vtedy sa pristúpilo k rekonštrukcii strechy a poškodených podláh, čo vyšlo obec na ďalších takmer 105.000 eur. Po tejto rekonštrukcii sa výchovný proces v materskej škôlke vykonáva v nezmenenej podobe do dnešných dní.